Marseillské mydlá

Zdieľajte na sociálnych sieťach

Malá pravdivá história Marseillského mydla.

 

 

Originálne mydlo z Aleppo , vyrobené z olivového oleja a vavrínu sa vyrábalo v Sýrii pred tisícročiami sa stalo predlohou

a inšpiráciou pre vznik preslávených marseillských mydiel.

 

 

Zdá sa, že to boli krížiaci, ktorí ho priniesli do stredomorských krajín.

Korene mýtneho v Marseille
Kultivácia olivovníka v Provensálsku, množstvo sódy a soli v Camargue robia tento región najvýznamnejším miestom továrne na výrobu mydla. Pokiaľ ide o Marseille, stalo sa v 17. storočí prvým francúzskym výrobcom marseillských mydiel. V Marseille je 7 tovární, ktoré napriek 20 000 tonám mydla, ktoré každý rok produkujú, nemôžu uspokojiť dopyt po marseillskom mydle, ktoré sa používa na čistenie aj osobnú hygienu.

Skutočné múzeum v Marseille

V 17. storočí sa stala Marseille hlavným producentom mydiel  pre celé Francúzsko.
Už v tom čase falšovanie zaplavuje trh a je potrebné zabrzdiť tieto falzifikáty , ktoré Louis XVI stanovil nariadením (nazvaným Edicte de Colbert) pravidlami výroby „skutočného“ marseillského mydla  1668.  Ten stanovil podmienky výroby marseillských mydiel, mimo iné i to, že marseillské mydlo musí obsahovať 72 % tuku z olivového alebo palmového oleja a nesmie  v ňom byť  tuk živočíšny. Pokiaľ niekto porušíl dané nariadenia výroby marseillských mydiel riskoval vyhostenie z Provence.  

V 19. storočí ešte stále existuje niekoľko desiatok tovární na mydlo v Marseille, skôr ako tento priemysel začal klesať s vývojom práškov pre práčky. Ale Marseillské mydlo nepovedalo jeho posledné slovo a od 80. rokov návrat, ktorý sa nedá zastaviť, pretože jeho charakteristiky – rešpektovanie životného prostredia a zdravia kože sú na vzostupe.

Desatoro vzácnych vlastností marseillského mydla

My Vám ponúkame Vám pravé marseillské mydlo remeselnej výroby 100 % prírodné.

Naše parfemované marseillské mydlá , ozdobené výťažkom z esenciánciálnych  olejov a príjemnej vône spracované v Grasse , hlavnom meste parfémov, sú spracované v rodinnom remeselnom podniku situovanom na kraji Marseille. Naše marseillské mydlá sú vyrobené po starom, varené v kotloch, tradičnou mydliarňou  Le Serail v Marseille.

zdroj : https://www.lepetitmarseillais.com/article/la-petite-histoire-du-vrai-savon-de-marseille

http://present-darceky.eu/index.php?route=product/category&path=112_76

 

Zdieľajte na sociálnych sieťach

Pridaj komentár